Zpět na domovskou stránku

Společně usilujeme o výhodnější a levnější dodávky elektřiny a plynu

V České republice stále existuje příliš mnoho domácností, které platí za elektřinu a plyn více, než je nutné. Také obchodní podmínky dodavatelů energií nejsou vstřícné ke spotřebitelům. Proto jsme se v největší spotřebitelské organizaci v Česku – dTest, o.p.s. – rozhodli uspořádat hromadnou změnu dodavatelů energií.

Předchozí námi pořádané hromadné změny dodavatelů v letech 2016 a 2017 ukázaly, že jde o správnou cestu k nižším cenám a lepším podmínkám. Více než 26 000 domácností díky nim ušetřilo dohromady více než 151 milionů korun za elektřinu a plyn. Získaly přitom smlouvu na jeden rok bez nevýhod, jakými jsou automatického prodlužování na dobu určitou či sankce při odchodu od dodavatele.

O smlouvu s obdobnými výhodnými podmínkami a co nejnižší cenou za elektřinu a plyn půjde i v naší druhé hromadné změně. Jak bude probíhat?

Čtyři kroky ke snižování cen energie:

1. Nezávazná registrace
Účast v kampani Chci výhodnější energie je zdarma a bez závazků. Zda se po aukci rozhodnete změnit svého dodavatele elektřiny nebo plynu, je zcela na vás. K registraci od vás potřebujeme následující údaje:

  • Jméno
  • E-mailová adresa
  • Současný dodavatel energie a tarif
  • Přibližná roční spotřeba energie (můžete ji najít na posledním ročním vyúčtování za energie)

Čím více domácností se zapojí do kampaně Chci výhodnější energie, tím lépe. Více účastníků posiluje naši pozici v jednáních o co nejvýhodnější cenu a podmínky dodávek elektřiny a plynu.

2. Vyhlášení nejlepšího uchazeče
dTest uspořádá on-line aukci dodavatelů energií, ze které vzejde konkrétní nejvýhodnější nabídka cen elektřiny a plynu. Účast v aukci je v principu otevřená všem aktivním dodavatelům energií působícím v ČR. Podmínkou účasti je, že společnost předem souhlasí s řadou klíčových kritérií, jako například:

• Záruka ceny po dobu jednoho roku
• Žádné poplatky při řádném ukončení smlouvy
• Smlouva bez automatického prodloužení na dobu určitou.

Dodavatelé předkládají své nabídky anonymně. Uchazeč, který ve stanovené lhůtě nabídne nejnižší cenu, bude vybrán jako vítěz aukce. Po skončení aukce bude vítězný dodavatel vyhlášen i veřejně.

3. Zaslání osobní nabídky
Jakožto přihlášený/á účastník/ice aukce obdržíte e-mailem oznámení se všemi podrobnostmi o vítězných tarifech. Budeme vás informovat i o vašich potenciálních ročních úsporách nákladů na elektřinu či plyn. Na zvážení nabídky máte čas několik týdnů.

4. Změna dodavatele
V e-mailu s nabídkou, který od nás obdržíte, najdete také odkaz na formulář, jehož prostřednictvím vyjádříte souhlas se zaslanou nabídkou. Pokud se rozhodnete pro změnu dodavatele/tarifu, formulář vyplníte a odešlete. Formulář předáme novému dodavateli, který vám poštou zašle návrh smlouvy a další dokumenty potřebné ke změně. Smlouva je uzavřena až okamžikem doručení podepsaných dokumentů dodavateli.

Kontakt
Další informace najdete v sekci Nejčastější dotazy. Můžete nás také kontaktovat na telefonním čísle 272 272 271 (Po – Pá, 9 – 17) či e-mailové adrese energie@dtest.cz.

Kampaň Chci výhodnější energie je iniciativou společnosti dTest, o.p.s., která je realizována ve spolupráci s nizozemskou společností Pricewise. Pricewise se jakožto nezávislý srovnávací portál podílel již na mnoha úspěšných kolektivních změnách dodavatelů energií pořádaných spotřebitelskými organizacemi v různých zemích Evropy. Dosud Pricewise pomohl změnit dodavatele více než 2.5 milionům spotřebitelů ve více než 12 evropských zemích. Pokud se chcete dozvědět více o společnosti dTest, o.p.s., navštivte naše webové stránky.

Zpět na domovskou stránku

Vybrané ohlasy spotřebitelů